تاریخچه رام های کاستوم

دسته بندی:آموزش های اندرویدبرچسب: ,

اینبار در اندرو لب قصد داریم شما را با تاریخچه پیداش رام های سفارشی یا کاستوم رام ها آشنا کنیم. اگر شما هم کنجکاوید که بدونید چه اتفاقی افتاد که کاستوم رام ها ساخته شدند و اولین کاستوم رام چه زمانی و با چه نامی بوجود آمد با اندرو لب همراه باشید.

به سرعت پس از معرفی گوشی HTC Dream در سپتامبر ۲۰۰۸ میلادی، متدی برای دسترسی برای رسیدن به کنترل ویژه (که به اصطلاح دسترسی روت نامیده میشود) در زیر سیستم بر پایه لینوکس اندروید کشف شد. دسترسی روت در ترکیب با طبیعت متن باز سیستم عامل اندروید به فرمور اصلی گوشی این اجازه را میداد تا تغییر پیدا کند و مجدداً بر روی گوشی دیگری نصب شود.
در این سال چندین رام تغییر یافته برای HTC Dream توسعه داده شد و توسط علاقه مندان به اندروید در اینترنت انتشار یافت. یکی از این رام های تغییر یافته که توسط JesusFreke توسعه داده شده بود، به سرعت در بین دارندگان این گوشی محبوبت فراوان پیدا کرد. در آگوست ۲۰۰۹ میلادی JesusFreke کار خود را بر روی رام خود پایان داد و به کاربران توصیه کرد به رام جدید او که CyanogenMod نام داشت، رو بیاورند.
سیانوژن مد به سرعت در بین دارندگان گوشی های اندرویدی محبوب گشت و گروهی از توسعه دهندگان که CyanogenMod Team نامیده میشدند انجمن کوچکی را برای همکاری و پیشرفت این پروژه تشکیل دادند. پس از گذشت چند ماه تعداد دستگاه هایی که سیانوژن مد آنها را پشتیبانی میکرد افزایش یافت و سیانوژن مد به پر طرفدارترین رام اندروید تبدیل شد.
مانند بسیاری دیگر از پروژه های متن باز، سیانوژن مد نیز بر روی سایت Github که یک سیستم کنترل تجدید نظر توزیع شده است قرار گرفت و با هر تغییری که در سورس اصلی اندروید انجام میگرفت، توسط توسعه ‌دهنگان مختلف ارتقا میابد.
در ۲۸ مارس ۲۰۱۲ میلادی گروه سیانوژن مد اعلام کرد که بیش از ۱٫۷ میلیون دستگاه اندرویدی در حال حاضر از سیانوژن مد استفاده میکنند.

بزودی پس از معرفی گوشی HTC Dream در سپتامبر ۲۰۰۸ میلادی، متدی برای دسترسی برای رسیدن به کنترل ویژه (که به اصطلاح دسترسی روت نامیده میشود) در زیر سیستم بر پایه لینوکس اندروید کشف شد[۱]. دسترسی روت در ترکیب با طبیعت متن باز سیستم عامل اندروید به سفت افزار اصلی گوشی این اجازه را میداد تا تغییر پیدا کند و مجدداً بر روی گوشی دیگری نصب شود.

در این سال چندین سفت افزار تغییر یافته برای HTC Dream توسعه داده شد و توسط علاقه مندان به اندروید در توزیع گردید. یکی از این سفت افزارهای تغییر یافته که توسط JesusFreke توسعه داده شده بود به سرعت در بین دارندگان این گوشی محبوبت فراوان پیدا کرد. در آگوست ۲۰۰۹ میلادی JesusFreke کار خود را برای روی سفت افزار خود پایان داد و به کاربران توصیه کرد به سفت افزار جدید او CyanogenMod نام داشت رو بیاورند.

سیانوژن مد به سرعت در بین دارندگان گوشی‌های اندرویدی محبوب گشت و گروهی از توسعه دهندگان که CyanogenMod Teamنامیده میشدند انجمن کوچکی را برای همکاری و پیشرفت این پروژه تشکیل دادند[۲]. پس از گذشت چند ماه تعداد دستگاه‌هایی که سیانوژن مد آنها را پشتیبانی میکرد افزایش یافت و سیانوژن مد به پر طرفدارترین توزیع سفت افزار اندروید تبدیل شد.

مانند بسیاری دیگر از پروژه های متن باز، سیانوژن مد نیز بر روی سایت Github که یک سیستم کنترل تجدید نظر توزیع شده است قرار گرفت و با هر تغییر و ویژگی که در سروس اصلی اندروید انجام میگرفت، توسط توسعه ‌دهنگان مختلف ارتقا میابد.

در ۲۸ مارس ۲۰۱۲ میلادی گروه سیانوژن مد اعلام کرد که بیش از ۱٫۷ میلیون دستگاه اندرویدی در حال حاضر از سیانوژن مد استفاده میکنند.[۱]http://theandroidsite.com/2009/05/14/how-to-root-your-g1-and-install-android-15-cupcake

[2]http://www.cyanogenmod.com/home/cyanogenmod-5-0-6-tax-deductible

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلیه حقوق این سایت برای Andro Lab محفوظ است.