Zipalign چیست؟

دسته بندی:آموزش های اندرویدبرچسب:

این روزها ممکن است با زیاد با عبارت Zipalign یا زیپ الاین برخورد کرده باشید، اما آیا میدانید این اصطلاح و در واقع این ابزار چیست و چه کاری انجام میدهد؟ پس اگر شما نیز در مورد این ابزار که برنامه نویسان نیز قبل از انتشار برنامه خودشان باید از آن استفاده کنند کنجکاوید، به ادامه مطلب بروید و این مقاله کوتاه اختصاصی را که به زبان ساده توسط تیم اندرو لب برایتان آماده شده است را بخوانید… .

تراز کننده زیپ یا زیپ الاین (Zipalign)، ابزاری مخصوص ترازبندی است که بهینه­ سازی­ های مهمی را در رابطه با فایل­ های برنامه­ های کاربردی اندرویدی (فایل های apk) انجام میدهد. هدف این ابزار اطمینان حاصل کردن از این است که تمام اطلاعات غیر فشرده شده یک فایل با یک ترازبندی نسبی ویژه شروع شوند، به عبارت دیگر این عمل موجب میشود تمام اطلاعات غیر فشرده شده موجود در یک فایل apk مانند تصاویر، در کرانه­ های ۴ بایتی تراز شوند. مزیت اینکار کاهش مقدار حافظه رم اشغال شده توسط برنامه به هنگام اجرای آن است.

این ابزار همیشه باید قبل از پخش برنامه به کاربران نهایی مورد استفاده قرار گیرد. به هنگام استفاده از اکلیپس، افزونه ADT بصورت اتوماتیک برنامه ساخته شده را پس از امضا کردن آن ترازبندی زیپ میکند.

بیشتر افرادی که اقدام به کوک کردن رام نیز میکنند، پس از پایان کار خودشان بر روی فایل های رام و ایجاد تنظیمات دلخواه، درست قبل از انتشار آن تمام APK های موجود در رام خود را ZipAlign میکنند تا به کارایی رام بیافزایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

کلیه حقوق این سایت برای Andro Lab محفوظ است.